Školka je můj kamarád‚ naučí mě‚ co mám znát.

II. Třída

 

VÍTÁME VÁS

V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

 

Říkáme si "SOVIČKY" a naše třída dostala nový vzhled. Je vymalovaná a uspořádaná tak, aby se zde děti cítily příjemně. Společně jsme si vytvořili pravidla třídy, která se snažíme dodržovat a uplatňovat.

 

 

 


 

ZAJÍMAVOSTI BĚHEM ROKU

 

ČERTOVSKÝ DEN

Dne 6.12. proběhlo čertovské dopoledne. Děti soutěžily a plnily různé úkoly, nakonec si i pořádně zatančily.

 

 

 

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Ve středu 4.12. nás navštívil Mikuláš, Anděl a čert. Děti této návštěvě zazpívaly, přednesly básničky a na oplátku jim Mikuláš přinesl nadílku, ze které měly děti radost.

Naše výzdoba před třídou.

 

 

 

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY 3.12.

 

 

 

ZDOBENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU

Ve čtvrtek 28.11. jsme společně s dětmi nazdobili vánoční stromeček před radnicí ozdobami, které jsme vyrobili. Děti se na zdobení těšily a z nazdobeného stromečku měly radost.

 

 

DIVADLO V MŠ

Do mateřské školky k nám zavítalo maňáskové divadlo "Jak vodníček vyzrál na čerta".

 

 

VÁNOČNÍ JARMARK

V městské knihovně si 20.11. připravili přehlídku zručnosti a prodej rukodělných výrobků. I my se přišli podívat a načerpat vánoční atmosféru, kde si děti nakonec otiskly na papír razítka s vánoční tematikou.

 

 

SHOW SE ZVÍŘÁTKY 7.11.

Zábavné dopoledne si pro nás připravila rodinka s několika zvířátky. Vrcholem představení bylo mladě nosála červeného.

 

 

KNIHOVNA 5.11.

S dětmi jsme navštívili zdejší městskou knihovnu, kde jsme četli pohádku "Ptáček a lev". Děti se navzájem ošetřovaly a nakonec si svého lva namalovaly.

 

 

DÝŇOVÁNÍ A DUŠIČKY

Po vyprávění příběhu o Halloweenu jsme si vydlabali a ochutnali dýničky. Nezapomněli jsme také zapálit svíčku na místním hřbitově a zavzpomínat tak na ty, kteří už tu s námi nejsou.

 

 

VÝSTAVA OVOCE A ZELENINY

Tolik druhů ovoce a zeleniny jsme mohli vidět v koncertním sále Základní umělecké školy.

 

 

KOLOTOČE 11.10.

Hurááá, kolotoče! Parádně strávené dopoledne na náměstí TGM. Komu by se to nelíbilo.

 

 

RADOVÁNKY NA KNÍŽECÍ LOUCE

I my neodolali a vyzkoušeli jsme nové prolézačky na Knížecí louce. Děti si dovádění užily.

 

 

DIVADLO 1.10.

 

 

  

2018/2019

DEN DĚTÍ

Ve středu 5.6. jsme oslavili svátek nejmenších členů naší mateřské školy. Čekalo na ně velké překvapení, navštívila nás paní „Klaunová“, se kterou si děti užily spoustu zábavy. Společně si zazpívaly, zatančily a zasportovaly. Nakonec se zchladily zmrzlinou, kterou s nadšením uvítaly.

 

 

DEN MATEK

 

 

 

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

 

 

VÝLET MLADĚJOV

 

 

DEN ZEMĚ

 

 

NÁVŠTĚVA MĚSTSKÉ POLICIE

 

 

VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ

 

 

KERAMICKÁ DÍLNIČKA

 

 

PROCHÁZKA ZA ZVÍŘÁTKY

 

 

DEN AUTISMU

Den 2.4. je znám jako Světový den porozumění autismu. Společně jsme se oblékli do modré barvy, která je typická pro tento den. Vyjadřuje totiž komunikaci a sebevyjádření, což je jednou z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže. 

 

 

DEN VODY

 

 

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

Dne 19.3.2019 jsme navštívili moravskotřebovskou knihovnu, kde si pro nás paní knihovnice připavila další zajímavou knížku s názvem "Můj kocourek je veliký popleta". Hlavní hrdinou však nebyl kocourek, ale slon. Byl to opravdu zapeklitý příběh, který se dětem moc líbil. Na závěr si děti nezapomněly svého papírového slona vybarvit a nalepit na společný papír.

 

 

 

BAGRUJI, BAGRUJEŠ, BAGRUJEME

V rámci projektového dne „Bagruji, bagruješ, bagrujeme“ jsme se byli podívat u silničářů z firmy M-Silnice. Ti nám ve čtvrtek 7.3.2019 během krásného slunečného dopoledne ukázali s čím, a jak pracují. Děti si mohly prohlédnout stavební stroje, které zajímaly hlavně chlapce, ale ani dívky to nenechalo chladné.

Ve školce pak pro ně bylo nachystané překvapení – modely malých stavebních aut, které ten den mohly vidět naživo.

 

 

VÝLET DO SOLNÉ JESKYNĚ VE SVITAVÁCH

V pátek 1.3.2019 jsme v ranních hodinách vyrazili do Solné jeskyně ve Svitavách. Děti měly zážitek už jen z toho, že mohly jet autobusem. Výlet jsme si užili a hlavně se v pořádku vrátili.

 

 

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

Ve čtvrtek 28.2.2019 jsme zavítali do místní knihovny, kde jsme četli zajímavou pohádku "O medvědu, kterému se nechtělo spát". Nakonec si každý svého medvídka vybarvil a nalepil na společný papír.

 

 

ESKYMÁCI A TUČŇÁCI

Během týdenního tématu "Eskymáci a tučňáci" se děti dozvěděly novinky o těchto obyvatelích. Pomocí mapy a glóbusu si ukázaly, kde žijí, naučily se písničku "Grónská zem" a mnoho dalšího. Také se s chutí vrhly na výrobu tučňáků a eskymáků, pro které postavily iglú z kostek cukru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NÁVŠTĚVA ZDRAVOTNICKÉ ZÁCHRANNÉ STANICE

Ve středu 13.2.2019 si děti mohly prohlédnout sanitku a přístroje potřebné pro záchranu životů. Změřily si tep a nakonec pan záchranář zahoukal.

 

 

ZIMNÍ OLYMPIÁDA

V rámci týdenního tématu "Zimní sporty" si děti mohly zasportovat. Zkusily bruslit, válet "sněhové koule" přes překážkovou dráhu, lyžovat, házet "sněhové koule" na cíl a v neposlední řadě střelbu na branku, jako praví hokejisti. Nechyběla pochvala a odměna v podobě medailí.

 

 

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

V pondělí 28.1.2019 jsme navštívili knihovnu Ladislava z Boskovic, kde jsme pomáhali tučňákovi Pipovi dostat se domů na Jižní pól.

 

 

NÁVŠTĚVA BETLÉMA

V rámci zvědavosti jsme po vánočních svátcích navštívili dřevěný betlém. Děti byly nadšené už z toho důvodu, že si samy mohly zahrát na besídce příběh, který se stal v dávných dobách v Betlémě.

 

 

ZIMNÍ RADOVÁNKY

Jakmile napadl první sníh, vydali jsme se na školní zahradu, kde jsme stavěli sněhuláka, bobovali a dokonce se i koulovali.

 

 


 

PEČENÍ A ZDOBENÍ PERNÍČKŮ

Abychom si navodili vánoční atmosféru, pekli jsme a zdobili perníčky. Nezapomněli jsme ani na zpěv vánočních koled.

 

 

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Ve čtvrtek 13.12.2018 jsme uspořádali vánoční besídku a posezení pro rodiče. Ti se mohli těšit na divadelní představení "PŘÍBĚH Z BETLÉMA".

 

 

NÁVŠTĚVA MIKULÁŠE, ČERTA A ANDĚLA

Dne 6.12.2018 na nás nezapomněl ani Mikuláš, čert a anděl. Děti se naučily básničku a společně ji přednesly.

Čert

Já jsem malý čertíček, Rameno mi pytel zdobí na děti,
vystrkuji jazýček. co nejvíc zlobí.
Na hlavě dva růžky mám, k čemu? Do peklíčka hop a skok,
Ani nevím sám. přijdu zase příští rok!

 

 

ČERTOVSKÝ DEN

Ve dne 5.12.2018 děti vyráběly čertovský řetěz pro čerta, plnily různé úkoly a nakonec si i s učiteli zatančily.

 

 

HASIČSKÁ ZBROJNICE

Dne 10.10.2018 jsme společně navštívili hasičskou zbrojnici, kde jsme byli seznámeni s hasičskými přístroji a vybavením hasičů.

 

 

VÝLET NA ZŘÍCENINU CIMBURK

Na začátku školního roku jsme se vydali na zříceninu hradu Cimburk. Po cestě jsme plnili různé úkoly a dokonce hledali i poklad.

TOPlist