Školka je můj kamarád‚ naučí mě‚ co mám znát.

MŠ - BORŠOV

ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

Divadelní představení 

Na konci ledna k nám opět přijelo naše známé divadlo JoJo Helemese ze Svitav, tentokrát s pohádkou Hrnečku vař!

Konečně sníh

Konečně jsme se v lednu dočkali sněhu :)

Vánoční besídka 

V pondělí 16. prosince proběhla u nás ve školce vánoční besídka. Maminky, tatinkové, i babičky s dědečky, bráškové a sestřičky, tetičky i strýčkové se přišly podívat, jaké máme šikovné děti. Prohěhlo pár básní, pár písní, jeden taneček s rolničkami, po sléze vyrábění rodičů s dětmi. Takové pravé klidné vánoční posezení :) 

Pečení cukroví

"Těšíme se na Vánoce, nejkrásnější svátky v roce"

... a proto jsme pro sebe, rodiče a všechny, kdo příjdou na besídku, napekli spoustu vánočního cukroví. :) 

Vystoupení v KD Boršov - Mikulášská besídka 

V sobotu 7. prosince jsme se sešli, abychom předvedli pásmo básniček, písniček a tanečků s Mikulášskou tématikou. Po našem vystoupení program nekončil, divadlo z M. Třebové nám zahrálo pohádku a očekáván byl také příchod Mikuláše, čerta a anděl... a co myslíte, přišel? Přišel... a pomohl nám rozsvítit náš krásný boršovský strom :) 

Přijel za námi Mikuláš 

Jako každý rok, i letos se přijel sv. Mikuláš se svoji družinou podívat, zdalipak máme hodné děti. Hodné byly ten den všechny děti, jen někoho možná maličko trápilo svědomí, že nebyl asi celý rok úplně poslušný tak, jak by měl... :)

Divadlo JoJo u nás ve školce

Ve čtvrtek 21. listopadu k nám do mateřské školy zavítalo divadélko JoJo Helemese ze Svitav s "Rampouchovou pohádkou". A takhle jsme si ji užili :) 

Návštěva Městské knihovny v Moravské Třebové

Ve středu 13. listopadu jsme se s dětmi vydali do Městské knihovny Ladislava z Boskovic, kde dopoledne proběhlo společné čtení knihy Ptáček a lev, s tím spojené aktivity a na závěr vykreslení lví hlavy. Program byl jako vždy zajímavý a dětem se moc líbil. Děkujeme :) 

 

Podzimní procházky

Naše odloučené pracoviště se nachází ve vesnici, proto máme kupu příležitostí navštěvovat přírodu. A zrovna na podzim jak je v ní krásně :) 

Putování s lampionem

V pátek 8.listopadu jsme se všichni sešli na super akci - PUTOVÁNÍ S LAMPIONEM. Rodiče čekalo vystoupení dětí a děti zase společné rožínání lampionů v přítmí tělocvičny mateřské školy. Za pomoci svitu z lampionů se potom i s rodiči vydaly po stezce odvahy, kde plnily úkoly. Nakonci je čekala odměna za splnění všech nástrah, možnost vytvoření výrobku nebo omalovaní si omalovánek. A nikdo se neztratil :)

Putování za podzimní vílou

Jednoho dne přišel dětem do školky dopis, v němž podzimní víla prosila o pomoc při vaření podzimního lektvaru. Aby nebylo snadné ji najít, zanechala po sobě stopy a úkoly, které musí děti při cestě za ní splnit. Naše děti úkoly splnily, vílu objevily a pomohly jí uvařit kouzelný lektvar z mnoha darů podzimu. Ten také společně ochutnaly - byl to elixír pro zachování zdraví v chladných podzimních dnech a pro udržení dobré nálady. S tou také děti od podzimní víly odcházely a povídaly si o ní ještě před spaním :) 

Návštěva kolotočů na náměstí v Moravské Třebové


 

Divadlo JoJo u nás ve školce

Již v září nového školního roku jsme se ve školce přivítali společně s divadlem JoJo, které k nám přijíždí několikrát za rok. Tentokrát to byla pohádka o Mášence a medvědovi, a jako vždy to byla velká zábava. No posuďte sami..:) 

ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

"Každá školka má svůj konec, jako měla začátek,

 a co skončí, to už nikdy nejde vrátit nazpátek."

 

Touto písničkou se loučily naši "školáci" se školkovskými léty, nyní je na nás abychom se také rozloučili.

Děkujeme všem rodičům za vstřícný přístup, empatii a mnohdy projevené uznání. 

Přejeme krásné a pohodové prázdniny a v září se těšíme naviděnou! :)

Rozloučení s předškoláky

V úterý, 25.6.2019, jsme se na školní zahradě rozloučili s našimi předškoláky tím, že jsme je pasovali na školáky. Po krátkém vystoupení a pasování školáčků se děti vrhly do bazénků - kam taky jinam, v takovém parnu :) Kdo měl hlad, mohl si opéct párek či ochutnat dobrůtky od našich maminek a paních kuchařek. Celý den i večer jsme si náležitě užili :)

Zábavné dopoledne s IZS

Ve čtvrtek, 20. června, jsme se s dětmi vydali do areálu Knížecí louky v Moravské Třebové. Od 9:00 zde byly přichystány ukázky jednotlivých složek IZS - hasiči nám ukázaly svoji výbavu pro případy dopravních nehod a pak také rychlý odjezd k zásahu, zdravotníci nás provedli sanitkou a policisté nás nechali zamířit a zaostřit jejich zbraněmi a ukázali nám, jak zastavují nezbedy při útěku v autě. Na programu byla také ukázka poslušnosti policejních psů. 

 

Pěší výlet k Retenční nádrži

V úterý, 18.6.2019, jsme se s dětmi vydali pěší tůrou k Retenční nádrži. Cestou na nás čekala spousta úkolů, po jejichž splění jsme mohli pokrčovat v cestě. Na konci našeho putování na nás čekal pan rybář, který nám ukázal své pomůcky pro chytání ryb. Za zdolání přírodních překážek a vůbec, té dálky, dostaly děti sladkou odměnu. Nakonec jsme panu rybáři přinesly štěstí - chytil, sice malou, ale zato zlatou rybku :)

Oslava Dne dětí v MŠ Piaristické 

Ve středu, 5.6.2019, jsme se s dětmi vydali do Moravské Třebové, kde pro ně byla připravena oslava Dne dětí. Děti dostaly od paní ředitelky kornoutky na osvěžení, o sportování, tancování a veselé dovádění se postarala klaunka Olina. A bylo to moc fajn dopoledne :)

První koupáníčko

Jako k zimním dnům patří boby a sáňky, tak k horkým dnům patří pořádné ochlazení :)

Výlet na hrad Bouzov

V úterý, 21.5.2019, jsme se s dětmi vydali na celodenní výlet na Bouzov. Po příjezdu na hrad jsme se vydali objevovat místní krásy. Hned za branami hradu na nás čekal samotný pan král, který nás přivítal a řekl nám, kudy se po hradu máme vydat, chceme-li potkat pohádkové postavy. A opravdu - jako první jsme potkali Včelku Máju, která hledala Vilíka, dále pak Pata a Mata, Popelku, Malou čarodějku, Krisáky a nakonec nás svým zpěvem potěšila krásná Elza z Ledového království. 

Besídka ke Dni matek

V pondělí, 13. května 2019, jsme se sešli společně s maminkami v naší tělocvičně, abychom jim předvedli pásmo písniček, básniček a tanečků k oslavě jejich svátku. Vystoupení se podařilo, děti byly nadšené a maminky? Ty odcházely se slzami dojetí v očích. 

 

Den Země - putování s Včelkou Májou

V pátek, 26. dubna, jsme v Moravské Třebové, přesněji u Muzea v Moravské Třebové, oslavily svátek Země. DDM připravil několik stanovišť, které nás seznámily s Včelkou Májou, jí podobným hmyzem, životem včelek od začátku až do konce, jejich prací v podobě sbírání pylu, a také prací včelaře, v podobě sbírání medu. Všechny úkoly jsme zdatně splnily a odnesly si zasloužené odměny. 

Myslivecká výstava a přehlídka trofejí v Boršově

Ve čtvrtek, 25. dubna, jsme se vydali do boršovského Kulturního domu, kde probíhala Myslivecká výstava a přehlídka trofejí za Svitavský okres. Děti shlédly nejen trofeje ulovených zvířat, ale také lovecké psy, ukázky sokolníků, poslechly si ukázky trubačů a samozřejmě nechyběly ani hry v podobě mysliveckých puzzlí, omalovánek apod. Děkujeme pánům myslivcům za skvělé vyprávění, které bylo přiměřené věku našich dětí.  

Divadlo JoJo Helemese, které jezdí přímo k nám do školky

- duben 

 

Akce v knihovně - společné čtení, tentokrát knihy "Medvěd nechce jít spát"

V pondělí, 11. března jsme se  s dětmi vydali do knihovny na další společné čtení knihy Medvěd nechce jít spát. Pro děti byl nachystán poutavý příběh, který samotné děti dokázaly přečíst přímo z obrázků. V průběhu čtení si děti vytvářely sněhové koule či papírového šnečka. Nakonec si každý svého medvídka vymaloval a odvezl do mateřské školy. 

Boršovský karneval 

V sobotu 2. března jsme se všichni sešli v Kulturním domě v Boršově při oslavách masopustního veselí. Kromě vystoupení si naše děti užily spoustu her a soutěží, tance a dovádění a nakonec některé vyhrály i odměnu za nejlepší masku. A bylo to skvělé odpoledne! :)

 

Sportovní dopoledne v ZŠ Křižovatka

V úterý 26. února jsme se společně vydali do Moravské Třebové, tentokrát do základní školy Křižovatka. Zde si paní učitelky nachystaly karnevalové dovádění, které kromě her s padákem a spoustou běhu zahrovalo také lezení po žebřinách, házení na koš, překážkovou dráhu nebo slalom s florbalovou hokejkou a míčkem, zakončené střelbou na bránu. Děti si to velice užily :)

 

Vánoce, Vánoce přicházejí

Vánoční nadělování a besídka pro rodiče. Úkol zněl jasně - spolupráce dětí s rodiči :)

 

Hrátky se sněhem 

Konečně jsme se dočkali! Sněhová nadílka je tu a my vyrazili ven. Koulování, stavění sněhuláků, andílci - to všechno na zahradě šlo. Ale za bobováním, to jsme vyrazili na místní fotbalové hřiště. A tam to frčelo :)

 

Pečení vánočního cukroví

Válení, vykrajování, následné zdobení. Kdopak to rodičům ke kávě při vánoční besídce připravil? 

 

Návštěva Mikuláše s jeho doprovodem 

I naše děti navštívil Mikuláš s jeho doprovodem. Jeho kniha hříchů byla plná prohřešků, ale také kladů a úspěchů. S některými zlobidýlky si čertík pěkně zarejdil, jiní si podali ruku s Mikulášem. Na závěr děti Mikuláši řekly básničky a zazpívaly písničky, které oslavují jeho svátek. Všichni byli samozřejmě odměněni mikulášskými balíčky. 

 

 

Divadlo JoJo Helemese Svitavy, které jezdí přímo k nám do školky 

- ŘÍJEN

 

- PROSINEC

 

- LEDEN

         

 

Čertovský černo-červený den

V čertovském týdnu jsme si s dětmi udělali černo-červený den. Děti se proměnily v malé čertíky, kteří měli ten den téměř vše dovoleno. Skotačení, dovádění, tancování a spousta her byla doplněna o zdobení perníčků, které si každý čertík odnesl domů. 

       

      

                   

Akce v knihovně - společné čtení, tentokrát knihy "Nebojím se tmy"

 

                 

              

Putování s lampionem 

Listopadový večer ve znamení strašidel, duchů, netopýrů, ale také úkolů a soutěží. Celý večer započalo vystoupení dětí, které se poté vydaly na stezku odvahy, čelit strachu. Všechny děti si vedly výborně, úkoly splnily a strach byl také poražen. V cíli na ně čekaly odměny v podobě omalovánek, lízátek a strašidelných mandarinek. 

   

   

    

    

                                     

 

Návštěva lesa

   

                              

Zkoumáme zeleninu pod lupou

 

Zavařujeme ovoce

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

​Besídka pro maminky

​Trošku jiné malování

​Olympijské hry

 

 

​Zdobíme perníčky 

​Hrátky se sněhem

Hry s přírodninami

 

TOPlist